بررسی وضعیت مبتلایان به کرونا، بعد از ترخیص از بیمارستان

طب اصیل: دانشیار بیهوشی دانشگاه شهید بهشتی با اشاره به این که ماهیت روند رشد ویروس کووید ۱۹ نامشخص است بر لزوم پیگیری وضعیت عمومی بیماران بعد از ترخیص یا مراجعه به مراکز درمانی تاکید نمود.
به گزارش طب اصیل به نقل از ایسنا، دکتر فدایی زاده با اشاره به راه اندازی طرح پیگیری وضعیت بیماران ترخیص شده از بیمارستان، اظهارکرد: این طرح در بیمارستان مسیح دانشوری در حال اجر است.
وی با بیان این که ممکنست برای برخی بیماران حتی بعد از مرخص شدن از بیمارستان نیز مشکلاتی پیش بیاید، از پیگیری وضعیت بیماران با روش های مختلف توسط بیمارستان مسیح دانشوری آگاهی داد.
فدایی با اشاره به روش های مراقبت از بیماران مبتلا به ویروس کرونا بعد از ترخیص از بیمارستان، افزود: طبق اطلاعاتی که بیماران طی تماس ها و پیگیری هایی که انجام می شود به کارشناسان می دهند، تصمیم گیری های بعدی برای ارجاع مبتلایان و ادامه روند درمان اتخاذ می شود. ارسال پیامک به بیماران مرخص شده و طراحی اپلیکیشن های رایگان توسط این مرکز صورت گرفته و توسط این راه های ارتباطی وضعیت بیماران به لحاظ تشدید علائمی مانند تب، تنگی نفس و سرفه بررسی می شود و طبق پاسخ هایی که بیماران می دهند پیگیری های بعدی نیز انجام می شود.
رئیس مرکز تحقیقات ازراه دور بیمارستان دکتر مسیح دانشوری، اضافه کرد: بطور کلی هر فردی که با علایم مشکوک به کرونا به بیمارستان مسیح دانشوری مراجعه می کند و یا بستری می شود توسط راه های ارتباطی مختلف با این مرکز در ارتباط خواهد بود.
بهر اساس گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، پیش تر نیز بیمارستان مسیح دانشوری مبادرت به تدوین دفترچه ای به نام «راهنمای بیماران کرونا بعد از ترخیص» کرد که در این دفترچه به نکات کلی بهداشتی، سفارش هایی برای شستن لباس ها، سفارش های لازم جهت شستشوی میوه و سبزی، نکاتی پیرامون استفاده از ماسک و دستکش، نحوه صحیح شستن دست ها و نکات در رابطه با داروهای تجویز شده اشاره شده است.

منبع: