معاون حج و عمره مرکز پزشکی جمعیت هلال احمر اعلام کرد انجام معاینات پزشکی متقاضیان حج تمتع ۹۹ در ۵۶۰ کاروان

طب اصیل: معاون حج و عمره مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر از انجام معاینات متقاضیان حج تمتع امسال برای افراد زیر ۶۰ سال در ۵۶۰ کاروان آگاهی داد.

به گزارش طب اصیل به نقل از مهر، طاهر درودی اظهار داشت: از ۲۰ اردیبهشت ماه، این مرکز با هماهنگی و برنامه ریزی های لازم در سراسر کشور به انجام معاینات متقاضیان حج تمتع امسال اقدام نموده است.
وی با اشاره بر انجام معاینات در ۵۶۰ کاروان اضافه کرد: ۲۵۳ پزشک منتخب مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر، کار معاینات زوار را به عهده گرفته و در فاز اول این معاینات، افراد زیر ۶۰ سال هدف قرار داده شده اند. سعی شده است به سبب وجود ویروس کرونا، این معاینات با حداکثر رعایت پروتکل های بهداشتی انجام پذیرد.
معاون حج و عمره مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر بر دقت نظر پزشکان در معاینات متقاضیان حج تمتع اصرار کرد و اظهار داشت: علاوه بر معاینات عمومی و آزمایشات ساده خون و قند خون و همین طور بررسی سلامت و عملکرد کلیه ها، در این بخش از معاینات، افرادی که نیاز به آزمایش های تخصصی داشته باشند نیز مورد معاینه و آزمایش قرار می گیرند.
درودی افزود: این اطلاعات بعنوان پرونده الکترونیک زائر در سامانه مرکز پزشکی حج و زیارت ثبت می شود. بدین ترتیب پزشکان اعزامی به کشور عربستان به صورت آنلاین با مراجعه به کلیه سوابق بیماری زائران دسترسی خواهند داشت.

منبع: