رییس علوم پزشکی قم: ۳ نفر بر اثر مبتلا شدن به کرونا در قم جان باختند

به گزارش طب اصیل ایرنا- رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم اظهار داشت: در ۲۴ ساعت منتهی به نهم اسفندماه جاری، سه نفر بر اثر مبتلا شدن به بیماری کرونا در این استان جان خویش را از دست دادند. به گزارش عصر
دوشنبه روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، مهدی مصری ضمن اشاره به آخرین وضعیت بیماری کرونا در استان قم، اضافه کرد: در این زمان ۵۹ نفر با علائم مبتلا شدن به بیماری کرونا در مراکز درمانی این استان پذیرش و از این تعداد ۴۶ نفر بستری شدند.
وی افزود: ۹۳ نفر از افرادی که در هفته های گذشته به علت مبتلا شدن به کرونا در بیمارستان بستری شده بودند هم ترخیص شدند.
به گفته وی، هم اکنون ۲۹۲ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان های قم بستری هستند که ۵۲ نفرشان بدحال هستند.
مصری تصریح کرد: در ۲۴ ساعت منتهی به نهم اسفندماه جاری، ۲۲۱ تست کرونا از شهروندان گرفته شد که جواب ۹۲ مورد مثبت بوده است.
وی افزود: تابحال یک میلیون و ۷۵۷ هزار و ۹۱۲ دوز واکسن کرونا به شهروندان استان قم تزریق شده است.
وضعیت کرونایی قم که از روز هشتم بهمن ماه به رنگ قرمز درآمده بود، روز ششم اسفندماه جاری نارنجی شد.
شهروندان برای طرح هرگونه پرسش درباره ویروس کرونا می توانند با شماره تلفن های ۴۰۳۰، ۳۱۳۶ و ۱۹۰ تماس بگیرند و برای کسب آخرین خبرهای دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی قم، به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir رجوع کنند.
همه ایرانی ها می توانند به منظور تعیین زمان بندی و نوبت دهی «تزریق واکسن بیماری کووید-۱۹» برای گروههای سنی اعلام شده و هم ثبت نام «کارت واکسن دیجیتال»، به «سامانه ثبت نام واکسیناسیون کرونا» به نشانی اینترنتی https: //salamat.gov.ir رجوع کنند.
همشهریان قمی در صورت مشاهده هرگونه علامتی در ارتباط با ویروس «کرونا» در خود و افراد خانواده، می توانند به «مرکزهای جامع سلامت» امام حسن عسکری(ع) در شهرک امام حسن عسکری(ع)، امام خمینی(ره) در بلوار شهید کریمی (بنیاد)، فرقانی در انتهای شیخ آباد، پردیس در پردیسان (خیابان ایمان)، خوراکیان در بلوار ۱۵ خرداد، بعثت در نیروگاه، شهدا در خیابان انقلاب اسلامی (چهارمردان)، پنبه چی در خیابان امام خمینی(ره) و جندقیان در خیابان زاویه رجوع و خدمات «رایگان» دریافت نمایند./
منبع: