معاون وزیر بهداشت: گسترش پزشک خانواده به شهرها، انقلابی در حوزه سلامت ایجاد خواهد کرد

طب اصیل: به گزارش طب اصیل، معاون بهداشت وزارت بهداشت اظهار داشت: گسترش «پزشک خانواده» به شهرها، انقلابی در حوزه سلامت ایجاد خواهد نمود.
به گزارش طب اصیل به نقل از ایسنا، دکتر حسین فرشیدی در مراسم رونمایی از سند ملی «سلامت بخش» بعنوان اولین مرحله طرح مجانی شدن بستری بیماران «ارجاعی» در شهرهای زیر ۲۰هزار نفر و روستاهای سه استان بوشهر، خراسان جنوبی و کردستان که با حضور وزیر بهداشت و رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس برگزار شد، اظهار داشت: سال ها همه می گفتیم پزشکی خانواده راهی است برای رسیدن به هدف عدالت در سلامت برای مردم. این حرکت را در دولت سیزدهم آغاز کردیم و مجلس همراهی کرد.
وی ادامه داد: آنچه که امروز رخ داد و ان شاءالله در سال ۱۴۰۲ نتایج آن و گسترش آنرا به سایر مناطق شهری خواهیم داشت، انقلابی در حوزه سلامت در سطح کشور و منطقه ایجاد خواهد نمود. سال جاری در طرح جدید بحث اینست که خدمات پزشکی خانواده گسترش یافته و بتوانیم عدالت در سلامت را در سرتاسر کشور داشته باشیم.
فرشیدی افزود: سند سلامت بخش در ادامه اجرای برنامه پزشک خانواده در شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر است که از آغاز دیماه سال جاری با هدف ارتقاء وضعیت ارائه ی خدمت در روستاها و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر بود، که ظرف سه ماه گذشته آغاز شد و هدف ارتقاء ارجاع الکترونیک، پرونده سلامت الکترونیک و… است. امیدوارم بتوانیم این خدمات را به همه شهرها منتقل نماییم.
وی اظهار داشت: امروز خدماتی که در سطح دوم ارائه خدمات، از این طرح شاهد خواهیم بود، مشوقی خواهد بود برای کسانی که از نظام ارجاع استفاده نمایند. امیدوارم این طرح شروع موفقی داشته باشد و بتوانیم آنرا به سایر شهرها هم گسترش دهیم.

منبع: