در گزیده اخبار اجتماعی ایسنا بخوانید: از پیشنهاد خاموشی سیستم های سرمایشی ادارات تا پاتک شبانه به باغ برره

طب اصیل: گروه اجتماعی ایسنا، یازدهمین روز از تیرماه را با انتشار ۵۵ خبر روی خروجی خود پشت سرگذاشت؛ خبرهایی که در شش سرویس خبری منتشر گردید و در این میان خبرهایی از سرویس های حوادث، شهری، سلامت و محیط زیست بیشترین توجه مخاطبان را به خود اختصاص داد.
به گزارش طب اصیل به نقل از ایسنا، خبرهایی که بیشترین فراگیری و تاثیرگذاری را در بین اخبار اجتماعی امروز داشتند به همراه لینک مستقیم آن ها در ادامه آمده است:
حریق در کارخانه رنگ در کیلومتر ۱۸ جاده مخصوص یک کشته و ۲۹ مصدوم برجای گذاشت. در این حادثه بیش از ۱۲ خودرو آتش گرفت و وسعت آتش به حدی بود که از میدان آزادی هم قابل رویت بود.

خاموشی سیستم های سرمایشی از ساعت ۱۳: ۳۰ در ادارات، پیشنهاد است
محمدحسین مقیمی در گفت وگویی که امروز با خبرنگار سرویس شهری ایسنا انجام داده از طرح پیشنهاد خاموشی سیستم های سرمایشی از ساعت ۱۳: ۳۰ به بعد در دستگاه های دولتی با هدف کاهش مصرف برق اطلاع داد.
استاندار تهران با تاکید بر اینکه پیک مصرف برق بین ساعات ۱۳: ۳۰ تا ۱۶ است، اظهار داشت: در این زمان هرچه بتوانیم از سیستمهای سرمایشی و برق به صورت کلی کمتر مصرف نماییم بطور قطع کمک خواهد نمود خاموشی ها به حداقل برسد؛ بنابراین این پیشنهاد عنوان شد که بعد از ساعت ۱۳: ۳۰ سیستم های سرمایشی در دستگاه های دولتی خاموش شود.

پاتک شبانه به باغ “برره”/ دستور ویژه به شهردار شب
علی اعطا هم سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران با تیم شهرداری شبانه در باغ “برره” حضور یافت تا از تخریب آن جلوگیری کند.
وی با اشاره به اتفاق شب گذشته (یکشنبه ) در خصوص انتشار بعضی از اخبار در مورد تخریب باغی در منطقه دو که به باغ “برره” معروف است، اظهار داشت: در صبح گذشته به دنبال اطلاع از ترددهای مشکوک در باغ “برره” و وجود کامیون و… بلافاصله به همراه نیروهای شهرداری از باغ معروف “برره” بازدید کردم.

۸۳ روز شادی برای تهرانی ها
ولی الله شجاع پوریان، معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران در نخستین نشست خبری خود با اشاره به اینکه از امروز تا شهریور ماه جشنواره تابستانی شادستان تهران با اجرای ۱۴۲ عنوان برنامه در ۸ بخش آغاز می شود، اظهار داشت: ۸۳ روز فرصت داریم که تابستانی شاد برای تهرانی ها تولید نماییم و دقت داشته باشید که یک میلیون و ۱۰۰ هزار دانش آموز و ۶۰۰ هزار دانشجو داریم که می بایست از فرصت طلایی تابستان برای پر کردن اوقات فراغت آنها اقدام نماییم.

چرا هنوز خبری از سفیدبالک ها نیست؟
روزهای پایانی بهار در تهران طی چند سال اخیر همواره با حضور سفیدبالک ها در سطح شهر و نصب برچسب های زرد رنگ روی درختان همراه بوده اما امسال با وجود گذشت بیش از ۱۰ روز از نخستین ماه تابستان خوشبختانه هنوز خبری از حضور سفیدبالک ها نیست و به نظر می آید جمعیت این حشرات مزاحم نسبت به سال های قبل کاهش یافته است.
خبرنگار سرویس محیط زیست هم به همین بهانه گفت وگویی با دکتر شاهرخ پاشایی راد، استاد زیست شناسی و حشره شناسی دانشگاه شهید بهشتی که اعتقاد دارد کاهش آلودگی های محیطی و بارش های بهاری سبب شده مراحل رشد سفیدبالک ها به تعویق بیفتد، انجام داده است.

تخریب بنای مسکونی غیر مجاز در پناهگاه حیات وحش میانکاله
رضا احمدی، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهشهر هم از تخریب یک واحد مسکونی غیر مجاز در پناهگاه حیات وحش میانکاله با دستور مراجع قضایی اطلاع داد.

جزئیات شیوع شناسی جدید «اعتیاد» و شرط اعلام نتایج آن
سخنگوی ستاد مبارزه با موادمخدر، در گفت وگو با خبرنگار سرویس خانواده ایسنا هم توضیحاتی درباره شیوع شناسی جدید اعتیاد که توسط سازمان بهزیستی انجام می شود، عرضه کرد.

زمین گیرشدن اوباشگر جنوب تهران با شلیک پلیس
اوباشگری که اقدام به عربده کشی و بستن خیابان در یکی از محلات جنوبی تهران کرده بود، با شلیک پلیس زمین گیر شد.

«سحر» بین المللی می شود
شهاب الدین صابونچی رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در گفتگوی امروز خود با خبرنگار سرویس حوادث ایسنا اطلاع داد که این سازمان در تلاش است با استفاده از تجربه های حضور تیم های «سحر» در مناطق زلزله زده کرمانشاه، این فعالیت ها را به صورت یک طرح در مجامع بین المللی همچون یونیسف و فدراسیون بین المللی صلیب سرخ عرضه کند.

انتقاد “بطحائی” از اجبار والدین برای تدریس کتب کمک آموزشی
سیدمحمد بطحائی، وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه کتب درسی برای آموزش کافی است و دیگر نیازی به کتب کمک درسی نیست اظهار داشت: امیدوارم این کنکور که تمام اهداف تربیتی ما را بویژه در متوسطه دوم تحت الشعاع قرار داده روزی به سامان برسد و اجازه نفس کشیدن به فضای مدارس بدهد. دیگر در دوره اول و ابتدایی که نباید درگیر کنکور باشیم.

تکذیب واردات بخارشور با ارز ۴۲۰۰ تومانی + توضیح سازمان غذا و دارو
دکتر کیانوش جهانپور سخنگوی سازمان غذا و دارو در گفت وگو با خبرنگار سرویس سلامت، درباره نامه یکی از شرکت های داروسازی به رییس کل بانک مرکزی جهت اصلاح نام یک قلم کالا (بخارشور) در لیست واردات این شرکت با ارز ۴۲۰۰ تومانی، توضیح داد و این مورد را مربوط به اشتباه در ترجمه کد مربوط به برخی لوازم اسپری های استنشاقی خواند.

اسامی دریافت کنندگان ارز دولتی “دارو” و “تجهیزات پزشکی” در اختیار بانک مرکزی
دکتر کیانوش جهانپور سخنگوی سازمان غذا و دارو با اشاره به نحوه نظارت بر شرکت های دریافت کننده ارز دولتی در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی، اظهار داشت: از آنجایی که ما نامه تخصیص را می نویسیم و عملا تامین ارز و گشایش اعتبار با بانک مرکزی است، اسامی را به صورت خاص اعلام نکردیم و بانک مرکزی می تواند اسامی شرکت های دریافت کننده ارز دولتی را در این حوزه اعلام نماید.

پربازدیدترین ها
در بین پنج خبر دارای بیشترین بازدید در گروه اجتماعی ایسنا هم دو خبر از گروه سلامت، یک خبر از گروه حوادث، یک خبر از گروه شهری و یک خبر از گروه محیط زیست بیشترین توجه مخاطبان را به خود اختصاص داده که در ادامه آمده است:

زمین گیرشدن اوباشگر جنوب تهران با شلیک پلیس

پاتک شبانه به باغ “برره”/ دستور ویژه به شهردار شب

اسامی دریافت کنندگان ارز دولتی “دارو” و “تجهیزات پزشکی” در اختیار بانک مرکزی

چرا هنوز خبری از سفیدبالک ها نیست؟

علل و درمان خارش چشم ها