خوراکی هایی برای مقابله با خستگی صبحگاهی

طب اصیل: افراد بسیاری تلاش می کنند با استفاده از مصرف نوشیدنی های انرژی زا و محصولات تجاری دیگر که اثری کوتاه مدت داشته و تنها مشکل را پنهان می کنند با این شرایط مقابله کنند. حتی اگر مصرف این قبیل محصولات به تقویت سطوح انرژی شما کمک نماید، مصرف مواد غذایی طبیعی همچنان ایده بهتری است.

به گزارش طب اصیل به نقل از ایسنا، عصر ایران به نقل از «استپ تو هلث» نوشت: «عوامل بسیاری می توانند در احساس خستگی صبحگاهی نقش داشته باشند. این شرایط اغلب به واسطه استراحت شبانه ناکافی یا بیش از اندازه سخت کار کردن طی روز رخ می دهد. کمبود برخی مواد مغذی ضروری هم می تواند به احساس خستگی صبحگاهی منجر شود؛ بخصوص اگر یک رژیم غذایی سالم و متعادل را دنبال نکنید.

یک رژیم غذایی سالم و متعادل انرژی مورد نیاز بدن را تامین کرده و بر همین مبنا عرضه بهترین عملکرد در طول روز امکانپذیر می گردد. در نتیجه زمانی که دریافت مواد مغذی مهم نادیده گرفته می شود، تجربه خستگی جسمانی یا روانی چندان دور از انتظار نیست.

افراد بسیاری تلاش می کنند با استفاده از مصرف نوشیدنی های انرژی زا و محصولات تجاری دیگر که اثری کوتاه مدت داشته و تنها مشکل را پنهان می کنند با این شرایط مقابله کنند. حتی اگر مصرف این قبیل محصولات به تقویت سطوح انرژی شما کمک نماید، مصرف مواد غذایی طبیعی همچنان ایده بهتری است.

جوی دوسر

جوی دوسر یک ماده غذایی مقوی با ارزش تغذیه ای بالاست. این ماده غذایی همواره باید در رژیم غذایی شما حضوری ثابت داشته باشد، چونکه منبع انرژی مهمی به حساب می آید. جوی دوسر حاوی فیبر غذایی فراوان است که این ماده مغذی به بهبود گوارش و تنظیم اشتها کمک می نماید.

ویتامین ها و مواد معدنی موجود در جوی دوسر گردش خون، سوخت و ساز و عملکرد شناختی را بهبود می بخشند.

همچنین، جوی دوسر غذایی ایده آل برای قلب است چونکه بر سطوح تری گلیسیرید و کلسترول تاثیر می گذارد.

شیر

افرادی که به عدم تحمل لاکتوز مبتلا نیستند، می توانند از فواید مصرف شیر بهره ببرند چونکه این نوشیدنی از احساس خستگی هنگام بامداد پیشگیری می کند.

شیر حاوی اسید آمینه ها و ویتامین هایی است که بعد از جذب در بدن سطوح انرژی را بهبود می بخشند.

تریپتوفان، یکی از اسیدآمینه های موجود در شیر است که ترشح سروتونین، یک انتقال دهنده عصبی در رابطه با خوشی و بهزیستی، توسط مغز را تحریک می کند.

مغزهای خوراکی

اگر چه بهتر است اعتدال در مصرف آنها رعایت شود اما مغزهای خوراکی همچون مواد غذایی سرشار از انرژی هستند که می توانند به پیشگیری از احساس گرسنگی و خستگی صبحگاهی کمک کنند.

تراکم بالای ویتامین های B و اسیدهای چرب مفید در مغزهای خوراکی برای سیستم عصبی مفید می باشد که به تقویت تمرکز و سلامت روانی کمک می نماید.

همچنین مغزهای خوراکی حاوی فیبر غذایی و آنتی اکسیدان ها هستند که از دردهای عضلانی، سردرد و اضطراب پیشگیری می کنند.

عدس

عدس یکی از سالم ترین مواد غذایی بین حبوبات به حساب می آید. عدس حاوی مواد مغذی مفید برای سلامت جسمانی و روانی انسان است.

محتوای آهن عدس و پروتئین با کیفیت بالای آن به پیشگیری از هر گونه عوارض جانبی منفی کم خونی کمک می کنند.

مصرف عدس گردش خون را بهبود می بخشد و در همین راستا اکسیژن و مواد مغذی کافی در اختیار سلول های بدن انسان قرار می گیرند.

این کربوهیدرات ها بعنوان سوخت برای سلول ها عمل می کنند که در افزایش سطوح انرژی بدن نقش دارد.

شکلات

اگر چه مصرف بیش از حد شکلات ایده خوبی نیست اما ۲۰ تا ۳۰ گرم شکلات تلخ می تواند به بهبود عملکرد شما در طول روز کمک نماید.

شکلات حاوی چربی و کربوهیدرات هاست که یک منبع انرژی برای سلول های بدن انسان محسوب می شوند.

مصرف شکلات تلخ سیستم عصبی را تحریک می کند، سلامت قلب را بهبود می بخشد و از مغز در برابر استرس اکسیداتیو محافظت می کند.

دانه های خوراکی

انواع مختلفی از دانه های خوراکی وجود دارند که می توانند با خستگی صبحگاهی مقابله کنند. این مواد غذایی کالری کمی دارند و سرشار از مواد مغذی هستند که به حفظ و تقویت سلامت بدن کمک می کنند.

به عنوان مثال دانه های چیا و دانه های کتان سرشار از اسیدهای چرب امگا۳ هستند که برای سیستم قلبی عروقی و سلامت شناختی انسان مفید هستند.

اسید آمینه ها و مواد معدنی موجود در دانه های خوراکی هم گردش خون را بهبود بخشیده و از نوسانات خلقی پیشگیری می کنند.

دانه های آفتابگردان، کدو تنبل و کنجد هم از دیگر گزینه هایی هستند که می توانید مد نظر قرار دهید.

موز

برای چند دهه، موز سوژه برخی باورهای پرسش برانگیز و مشکوک بود. افراد خیلی از مصرف این ماده غذایی به علت نگرانی از افزایش وزن پرهیز می کردند اما امروزه آن باورهای نادرست از بین رفته و موز بعنوان یک ابرماده غذایی خوشمزه و مفید برای انسان شناخته می گردد.

کربوهیدرات ها و قندهای طبیعی موجود در این میوه سطوح انرژی و عملکرد انسان را بهبود می بخشند.

موز می تواند فعالیت سیستم عصبی را متعادل ساخته و خلق و خو را بهبود ببخشد.»