نیاز به خیرین در حوزه تحقیقات و پژوهش سلامت احساس می گردد

طب اصیل: دبیرکل مجمع خیرین سلامت کشور اظهار نمود: نیاز به خیرین در حوزه تحقیقات و پژوهش سلامت احساس می گردد.

به گزارش طب اصیل به نقل از ایسنا حسینعلی شهریاری در نشست مشترک اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با مسئولان دانشگاه علوم پزشکی و خیریه های حوزه سلامت با اشاره به اینکه از ظرفیت و پتانسیل خیرین غافل نشویم، اظهار داشت: تا سال قبل مجمع خیرین سلامت کشور ۶ هزار میلیارد تومان در حوزه سلامت سرمایه گذاری کرد و برای امسال مجمع خیرین تفاهمنامه ای را با وزارت کشور منعقد کرد که امید است گام های خوبی در زمینه اجرایی کردن آن برداشته شود.

وی افزود: در زنجان کارهای خیر زیادی در حوزه سلامت انجام شده است و ظرفیتی که در این استان وجود دارد هم رتبه با استان فارس (لارستان) است.

دبیرکل مجمع خیرین سلامت کشور اضافه کرد: در دولت یازدهم و دوازدهم خدمات زیادی انجام شده است که بخشی از این خدمات شامل بازسازی و نوسازی بیمارستان های کشور و افزایش ۵۰۰ خانه بهداشت به شبکه درمانی کشور است که خیرین هم به موازات دولت کارهای زیادی را در سطح کشور انجام داده اند.

شهریاری در ادامه اظهار داشت: هدف مجمع خیرین سلامت کشور تسهیل کار خیرین و حل مشکلات آنان است و در بیش از ۳۰۰ نقطه کشور مجمع مشارکت های خیرین تشکیل شده است.

وی خاطرنشان کرد: رقابت بین خیریه ها مفید و سازنده است ولی نباید در این زمینه موازی کاری وجود داشته باشد ازاین رو بهتر است یک مجمع کلان وجود داشته باشد تا بر عملکرد خیریه های متفرقه ای که وجود دارد در قالب یک مجمع نظارت کند و از موازی کاری آن ها جلوگیری به عمل آورد.

دبیرکل مجمع خیرین سلامت کشوردر آخر اظهار داشت: در حوزه تحقیقات و پژوهش خیرین باید ورود پیدا کنند؛ چراکه حوزه پیشگیری هم نیازمند خیر است و باید در این زمینه توجه گردد که تحقیقات و پژوهش باید کاربردی باشد و باید مشکلی را از مشکلات مردم حل کند.