بسته اخبار اجتماعی در روز سه شنبه ماموریت هوایی اورژانس برای اهدای یک قلب، جزئیات ماجرای درگیری ماموران پلیس با دختری در تهرانپارس

طب اصیل ماموریت هوایی اورژانس برای اهدای یک قلب، جزئیات ماجرای درگیری ماموران پلیس با دختری در تهرانپارس
به گزارش طب اصیل به نقل از ایسنا، در ادامه به بعضی از مهم ترین اخبار اجتماعی ایسنا اشاره شده که با کلیک روی تیتر هر یک از آنها، متن کامل خبر در دسترس خواهد بود:
فرمانده انتظامی تهران بزرگ خبر داد
نصب دوربین های «تشخیص چهره» برای رصد دلالان سکه و ارز
سردار حسین رحیمی، رئیس پلیس پایتخت از نصب دوربین های کنترلی ویژه برای رصد دلالان سکه و ارز آگاهی داد و اظهار داشت: با همکاری بانک مرکزی مبادرت به نصب دوربین های پیشرفته و مجهز به سیستم تشخیص چهره افراد کردیم که با استفاده از این سیستم ها دلالان سکه و ارز شناسایی می شود.
رحیمی در مورد اجرای طرح ترافیک جدید در تهران و اثرات آن اظهار داشت: برای قضاوت در مورد نتایج طرح ترافیک جدید تهران هنوز زود است و باید زمان بگذرد اما هم اکنون حجم ترافیک در رینگ دوم طرح ترافیک کاهش پیدا کرده اما حجم ترافیک در محدوده بیرونی رینگ دوم افزایش داشته است.
به دنبال تصویب لایحه پشتیبانی از محیط بانان صورت می گیرد
راه اندازی شعبه مستقل در دادسراها برای پرونده های محیط بانان
به دنبال تصویب لایحه پشتیبانی از محیط بانان و جنگل بانان، فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور اظهار داشت: برمبنای قانون دادسراهای نظامی و عمومی کشور باید شعبه ای مستقل برای رسیدگی خارج از نوبت به پرونده های محیط بانان دایرشود.
سرهنگ جمشید محبت خانی همین طور با اشاره به تصویب ماده مربوط به پشتیبانی از همیاران محیط زیست در جریان لایحه پشتیبانی از محیط بانان و جنگل بانان اظهار داشت: همواره شاهدیم در بعضی عملیات همچون اطفای حریق، همیاران محیط بان و همیار جنگل بان وارد میدان می شوند و گاه گرفتار حوادثی مثل سوختگی می شوند. مکلف شده است که این گروه ها در صورت زخمی شدن مورد حمایت قرار بگیرند و هزینه های درمانی آنها پرداخت گردد.
شروع به کار «اورژانس اجتماعی مدارس» از مهر
مسعود شکوهی، مدیرکل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش درباره استقرار «اورژانس اجتماعی» و ارائه خدمات فوریت های اجتماعی در مدارس اظهار داشت: این طرح شبیه به همان اورژانس اجتماعی است؛ منتها ویژه و اختصاصی آموزش و پرورش است. بخشنامه مربوط را صادر کردیم و از مهرماه اجرا می شود.
وی ادامه داد: این طرح دارای الگو و فرآیندی است که بتدریج عملیاتی می شود. به عنون مثال خطوط تلفنی در نظر گرفته می شود تا اگر بر فرض مدیر مدرسه ای درخواست کمک فوری بعنوان مثال در مواردی چون فرار دانش آموز، کودک آزاری و ضرب و جرح داشت، سریعاً اعلام کند تا معلم، مدیر، والدین و دانش آموز بدانند چه کاری باید انجام بدهند و ما در نزدیکترین و کمترین زمان ممکن، بیشترین خدمات را به آنها ارائه دهیم.
رئیس پلیس پایتخت خبر داد
بازداشت و عزل دو مامور متخلف در ماجرای درگیری با دختری در تهرانپارس
سردار حسین رحیمی، رئیس پلیس پایتخت از دستگیری و عزل دو مامور متخلف در ماجرای درگیری با دختری در پارک پلیس تهرانپارس خبرداد.
رحیمی درباره اینکه چرا از مأمور زن در این ماجرا استفاده نشد، اشاره کرد: گزارش ما از ۱۱۰ به کلانتری واصل شده و بنا نیز بر برخورد نبوده و همکاران ما برای تذکر به این منطقه رفته بودند که آن درگیری پیش آمد.
ماموریت هوایی اورژانس کشور برای اهدای یک “قلب” + فیلم
عملیات اهدای عضو بین استانی، برای سومین بار در کشور انجام شد.
طی این عملیات که برای سومین بار با مدیریت اورژانس کشور و با همکاری اداره پیوند وزارت بهداشت انجام می شود، قلب یک نوجوان ۱۶ ساله اهل لاهیجان که به سبب تصادف با موتور و نداشتن کلاه ایمنی گرفتار حادثه و مرگ مغزی شده بود، به دختر ۱۴ ساله ای (تهرانی) در بیمارستان قلب شهید رجایی تهران که مبتلا به نارسایی قلبی بود، اهدا شد.
قوانین کشور چقدر در مقابل «حیوان آزاری» بازدارنده است؟
در کشور ما هر چند وقت یک دفعه شبکه های اجتماعی و رسانه ها پر می شوند از خبرها و فیلم های حیوان آزاری. آخرین بار هفته گذشته بود که فیلم سنگسار یک توله خرس زخمی در سوادکوه منتشر گردید. حیوان آزاری امکان دارد از روی جهل، ترس یا مشکلات روانی باشد اما به هر صورت این کار خلاف عرف و حتی آموزه های دینی است ولی متاسفانه در کشور ما قانون و مجازات دقیقی برای جلوگیری از تکرار این اقدام و مجازات عامل حیوان آزاری وجود ندارد.
ندا جوادزرین، کارشناس حقوقیبا اشاره قانون «حمایت از حیوانات» یا «منع حیوان آزاری» در بین قوانین کشور، اظهار داشت: در قوانین کشور ما برای منع حیوان آزاری تنها دو ماده در قانون مجازات اسلامی ذکر شده است، در ماده ۶۷۹ کتاب پنجم قانون مجازات اسلامی گفته شده است که هر کس به عمد و بدون لزوم حیوان حلال گوشت متعلق به دیگری یا حیوانی که شکار آنها توسط دولت ممنوع اعلام شده است را بکشد یا مسموم یا تلف یا ناقص کند، به حبس از ۹۱ روز تا شش ماه یا پرداخت جزای نقدی از یک میلیون و ۵۰۰ هزار ریال تا سه میلیون ریال محکوم می شود.
برگزاری دورهمی های پرنشاط /سودآوری صاحبان سرمایه با «صنعت اوقات فراغت»
امیر حسین آل اسحاق، مدیرکل طرح های ملی و فراگیر جوانان با انتقاد از برخی دستگاه های دولتی که معتقدند عمده بودجه اوقات فراغت در اختیار وزارت ورزش و جوانان است اظهار داشت: عدد بودجه وزارت ورزش و جوانان در این عرصه آنقدر کم است که قابل بیان نیست و این دست اظهارات برای فرار از مسئولیت دستگاه های مذکور است.
آل اسحاق با بیان این که برنامه دیگر معاونت جوانان در حوزه اوقات فراغت برگزاری گفت و گوی جوانان تحت عنوان برنامه “چند دقیقه همدلی” در چارچوب نشست جوانان با مسؤولان استانی است افزود: برگزاری پاتوقهای فرهنگی و اردوهای هویتی از طرف ادارات کل جوانان در دستور العملهای ما قرار دارد. در مجموع حدود ۲۰ برنامه در سطح ادارات کل ورزش و جوانان برای اوقات فراغت امسال در نظر گرفته شده است.
تعرفه های پزشکی ۹۸ اصلاح می شوند؟
به دنبال طرح مباحثی در خصوص اصلاح و بازبینی تعرفه های پزشکی سال ۱۳۹۸، دبیر و رئیس دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت، اظهار داشت: ابتدا باید از وضعیت هزینه ها، درآمدها و عملکرد واحدهای درمانی در سه ماهی که از سال سپری شده، بازخورد بگیریم و سپس درباره اصلاح تعرفه ها تصمیم گیری نماییم.
دکتر سید سجاد رضوی اضافه کرد: به هر حال با عنایت به محدودیت منابعی که وجود دارد، به دنبال این هستیم که از وضعیت تعرفه های پزشکی در سه ماهی که از سال ۱۳۹۸ گذشته است، بازخورد بگیریم و هزینه ها، درآمدها و عملکرد واحدهای درمانی خصوصی و دولتی را بررسی نماییم و در صورت ضرورت در تیر ماه در تعرفه ها بازبینی می نماییم.
شهردار تهران عنوان کرد:
بدهی ۵۰ هزارمیلیاردی شهرداری بخاطر عدم رعایت چارچوب های مالی در گذشته
پیروز حناچی، شهردار تهران، شفافیت حداکثری در سیستم درآمدهای مالی را همچون جهت گیری های عمومی شهرداری عنوان نمود و در عین حال اشاره کرد: اگر چارچوب های مالی بطور کامل اجرا می شد ما با بدهی بیشتر از ۵۰ هزار میلیارد تومانی روبرو نبودیم.
حناچی با اشاره به اینکه اگر چارچوب های مالی بطور کامل اجرا می شد ما با بدهی بیشتر از ۵۰ هزار میلیارد تومانی روبرو نبودیم، اظهار داشت: تمام تلاشمان این است که هزینه کردها در قالب بودجه مشخص شورا باشد. هر چند که موانع زیاد است اما از همکارانم نیز درخواست شده که شرکت ها و سازمان ها را به شکلی هدایت کنند که هزینه کرد آنها در قالب مصوب صورت گیرد.
عضو شورای شهر تهران:
زیست شبانه واقعیت انکارناپذیر در جهان شهریست نه پدیده ای غربی
محمد سالاری، رئیس کمیسیون شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر ضرورت ساماندهی و برنامه ریزی برای زیست شبانه در شهر تهران اظهار داشت: کسانی که امروز با منطق به خطر افتادن دین با زیست شبانه مخالفت می کنند همانند همان افرادی فکر می کنند که در اوایل انقلاب با سینما و تلویزیون مخالف بودند و فکر می کردند اینها سبب به فساد کشاندن مردم و جوانان می شود.
شانزدهمین مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی کیست؟
بعد از گذشت حدود هشت ماه از فوت مرحوم نوربخش، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، سرانجام “مصطفی سالاری”، از میان گزینه های متفاوتی که نامشان در دو ماه اخیر به گوش می رسید؛ با حکم محمد شریعتمداری، وزیر رفاه بعنوان مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی منصوب گردید.
به گزارش طب اصیل به نقل از ایسنا، پربازدیدترین اخبار اداره اجتماعی در ۲۴ ساعت گذشته به شرح زیر است:
برخورد با مأموری که با دختر جوان در تهرانپارس درگیر شد
بازداشت و عزل دو مامور متخلف در ماجرای درگیری با دختری در تهرانپارس
۸ نشانه خاموش سرطان خون
نمک دریا عامل انتقال بیماری های شیمیایی و عفونی
پرونده الکترونیک سلامت در کشور مستقر شد+جزییات

منبع: