سیب زمینی سرخ شده، قاتل اعصاب بینایی

طب اصیل: نتایج یک تحقیق جدید نشان داده است که با مصرف زیاد سیب زمینی سرخ شده، سیستم اعصاب بینایی در معرض لطمه قرار می گیرند.
به گزارش طب اصیل به نقل از ایسنا و به نقل از “لایوسانیس”، بر طبق یک گزارش جدید، مصرف بیش از اندازه سیب زمینی سرخ شده، علاوه بر چاقی و مبتلاشدن به بیماری های قلبی و سرطان، منجر به آزار به سیستم عصبی، خصوصاً اعصاب بینایی می شود.
برمبنای نتایج این تحقیق که در مجله Annals of Medicine انتشار یافته، پژوهشگران دانشگاه بریستول در انگلستان، در گزارشی نوشتند: “نتایج تحقیق بر روی یک پسر بچه نوجوان که با مشکل بینایی مواجه بود، نشان داد که این پسر بچه بیرویه از چیپس و سیب زمینی سرخ شده، استفاده می کرده است.”
نوروپاتی نوری با مشکلات تغذیه ای برای این بیمار تشخیص داده شد. این بیماری می تواند در اثر داروها، سوء جذب مواد غذایی، رژیم غذایی ضعیف یا سوء مصرف الکل ایجاد شود.
ویتامین ها برای خیلی از واکنش های سلولی ضروری هستند و کمبود این ویتامین ها می تواند منجر به تولید فرآورده های سمی متابولیسم و در نهایت به لطمه سلول های عصبی شود.
از بین رفتن بینایی ناشی از نوروپاتی نوری تغذیه اگر زود تشخیص داده شود، بطور بالقوه قابل برگشت است.
به این نوجوان مکمل های غذایی تجویز شد که از بدتر شدن بینایی وی جلوگیری می کرد. این نوجوان همین طور به سبب اختلال خوردن به خدمات بهداشت روان ارجاع داده شد.
آزمایش های انجام شده نشان داد که وی به سبب رژیم غذایی نادرست به کمبود ویتامین ب-۱۲ و کم خونی ماکروسیتیک مبتلا است، سندرومی که موجب می شود متوسط اندازه گلبول های قرمز فرد بزرگتر از حد معمول (صد فمتولیتر) باشد.
آن موقع بود که اعتراف کرد از دوران ابتدایی از خوردن برخی غذاهای خاص امتناع کرده و تنها سیب زمینی سرخ شده، چیپس پرینگلز، نان سفید، گوشت فرآوری شده و سوسیس خورده است.

منبع: