بیشتر از ۸۰ درصد نوجوانان جهان تحرک کافی ندارند

به گزارش طب اصیل سازمان جهانی بهداشت (WHO) آگهی داد: بیشتر از ۸۰ درصد نوجوانان از فعالیت بدنی کافی برخوردار نیستند.
به گزارش طب اصیل به نقل از ایسنا، کارشناسان سازمان جهانی بهداشت عنوان کردند که بیشتر از ۸۰ درصد نوجوانان سراسر جهان فعالیت جسمی کافی ندارند و تنها با صرف زمان زیادی برای کار با تجهیزات الکترونیکی سلامت خودرا به خطر می اندازند.
سازمان جهانی بهداشت اعلام نمود: طبق آخرین آمارهای موجود نسبت دخترانی که در سال ۲۰۱۶ در ۲۷ کشور جهان فعالیت بدنی کافی نداشتند به بیشتر از ۹۰ درصد افزایش یافته است.
طبق اعلام سازمان جهانی بهداشت، وضعیت پیش روی نوجوانان خطرناکست و لازم است اقدامات و برنامه های بیشتری برای افزایش فعالیت بدنی آنان در نظر گرفته شود؛ چونکه سلامت آنان در معرض خطر است.
در بررسی که اخیرا در مدارس ۱۴۶ کشور انجام گرفت، مشخص شد از سال ۲۰۰۱ بهبود قابل توجهی در میزان فعالیت بدنی گروه سنی ۱۱ تا ۱۷ سال حاصل نشده است.
به گزارش طب اصیل به نقل از روزنامه گاردین، انجام فعالیت بدنی برای بهبود سلامت استخوان ها، ماهیچه ها، قلب و ریه حائز اهیمت است. همین طور به جوانان کمک می نماید تا با چاقی و اضافه وزن، بیماری های قلبی، سرطان ها و دیابت مقابله کنند. همین طور شواهد بسیاری وجود دارد که تایید کننده نقش فعالیت بدنی بر رشد شناختی و مهارت های اجتماعی است.

منبع: