مطالعات محققان چینی نشان می دهد؛ طب سوزنی به جلوگیری از میگرن کمک می نماید

به گزارش طب اصیل نتایج یک آزمایش جدید بالینی نشان داده است که طب سوزنی یک گزینه خوب برای کاهش سردردهای میگرنی است.

به گزارش طب اصیل به نقل از مهر، به قول محققان، شواهد خوبی وجود دارد که نشان داده است طب سوزنی راهکار درمانی بسیار مؤثری برای میگرن است.
«وی وانگ»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه هیوژانگ، در اینباره می گوید: «درحال حاضر داروهای پیشگیرانه به افراد مبتلا به میگرن های مکرر کمک می نماید اما خیلی از بیماران به خوبی به این داروها واکنش نشان نمی دهند و بسیار هم نمی خواهند آنها را مصرف نمایند.»
این مطالعه شامل ۱۴۷ بیمار با میانگین سنی ۳۷ سال بود. هیچ یک قبلاً تحت طب سوزنی قرار نگرفته بودند و از آنها خواسته شد در طول مطالعه، هیچ مُسکنی مصرف نکرده و درمان های دیگری هم شروع نکنند.
به مدت ۸ هفته، شرکت کنندگان یا ۲۰ جلسه طب سوزنی واقعی در نقاط درست دریافت کردند؛ یا ۲۰ جلسه تحت طب سوزنی غیرواقعی در نقاط نادرست قرار گرفتند؛ یا مراقبت های معمولی همچون سفارش های برای سبک زندگی و خودمدیریتی برایشان اعمال شد.
در طول ۱۲ هفته، افراد گروه دریافت کننده طب سوزنی واقعی، در هفته های ۱۳ تا ۱۶، ۱.۴ روز کمتر گرفتار سردرد شدند و در هفته های ۱۷ تا ۲۰، تقریباً دو روز کمتر گرفتار حمله میگرنی شدند.
نتایج نشان داده است طب سوزنی منجر به کاهش بسیار قابل توجه در تعداد دفعات روزهای وقوع حمله میگرن می شود.
محققان برانجام تحقیقات بیشتر به منظور پی بردن به دوام مدت زمان تأثیرات پیشگیرانه طب سوزنی در بیماران میگرنی تاکید دارند.