جدید ترین آمار جهانی کرونا آمریکا از مرز ۵۰ میلیون بیمار کووید گذشت

به گزارش طب اصیل مجموع مبتلایان به بیماری «کووید-۱۹» در جهان تا کنون به ۲۶۶ میلیون و ۷۴۷ هزار و ۶۱۳ نفر رسیده، مرگ پنج میلیون و ۲۷۸ هزار و ۵۲۶ نفر بر اثر این بیماری تأیید شده و ۲۴۰ میلیون و ۳۴۹ هزار و ۴۶۸ نفر از مبتلایان هم تا کنون بهبود یافته اند.
به گزارش طب اصیل به نقل از ایسنا، بر مبنای آمارهای جهانی، آمریکا همینطور با بیشتر از ۵۰.۱ میلیون مبتلا و بیشتر از ۸۱۰ هزار قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.
هند هم با آمار بیشتر از ۳۴.۶ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان مبتلا شدن قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۲.۱ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است. همینطور بعد از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیشتر از ۶۱۵ هزار و هند با بیشتر از ۴۷۳ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید -۱۹ را در این لیست جهانی گزارش داده اند.
بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع رسانی “ورلداُمتر”، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تابحال داشته اند تا بامداد امروز (سه شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان ۱ ایالات متحده ۵۰، ۱۴۹، ۳۲۵ ۸۱۰، ۲۵۴ ۲ هند ۳۴، ۶۴۸، ۳۸۳ ۴۷۳، ۷۵۷ ۳ برزیل ۲۲، ۱۴۷، ۴۷۶ ۶۱۵، ۷۸۹ ۴ انگلیس ۱۰، ۵۱۵، ۲۳۹ ۱۴۵، ۶۴۶ ۵ روسیه ۹، ۸۳۳، ۷۴۹ ۲۸۲، ۴۶۲ ۶ ترکیه ۸، ۹۲۱، ۱۵۰ ۷۸، ۰۱۷ ۷ فرانسه ۷، ۹۲۸، ۵۷۲ ۱۱۹، ۵۳۵ ۸ آلمان ۶، ۲۱۹، ۱۶۹ ۱۰۳، ۹۱۳ ۹ ایران ۶، ۱۳۷، ۸۲۱ ۱۳۰، ۲۷۷ ۱۰ آرژانتین ۵، ۳۴۳، ۱۵۳ ۱۱۶، ۶۸۰ بر طبق این لیست، روسیه هم با گذشتن از آمار ۲۸۲ هزار جانباخته تابحال بیشترین تلفات کرونا را در میان کشورهای اروپایی داشته است. با این وجود انگلیس با ثبت رسمی ۱۰ میلیون و ۵۱۵ هزار و ۲۳۹ بیمار کرونایی، رکورد مجموع مبتلایان به این بیماری را در قاره سبز دارد.
همینطور ایران با مجموع شش میلیون و ۱۳۷ هزار و ۸۲۱ مبتلا شدن و ۱۳۰ هزار و ۲۷۷ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در رتبه نهم در میان ۱۰ کشور دارای بیشترین آمار مبتلایان کرونا قرار گرفته است.
بر مبنای آمار فوق هم اکنون در ۱۸ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده است و بعد از ایالات متحده، هند و برزیل – که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند – کشورهای انگلیس، روسیه، ترکیه، فرانسه، آلمان، ایران، آرژانتین، اسپانیا، ایتالیا، کلمبیا، اندونزی، مکزیک، لهستان، اوکراین و آفریقای جنوبی هم بیشتر از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده اند.
به گزارش طب اصیل به نقل از ایسنا، روند افزایش آمار مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ که تابحال در ۲۲۲ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.