سازمان غذا و دارو اعلام کرد ورود سازمان غذا و دارو به توزیع داروی خوراکی آنفلوانزا

طب اصیل: مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو با اشاره به تهیه داروی اسلتامیویر از منابع باکیفیت و مورد تائید سازمان بهداشت جهانی، از توزیع این دارو بین دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور آگاهی داد.
به گزارش طب اصیل به نقل از ایسنا، دکتر غلامحسین مهرعلیان در مورد کمبود یک نوع داروی آنفلوانزا (اسلتامیویر) اظهار داشت: برمبنای تفاهم نامه بین سازمان غذا و دارو و معاونت بهداشتی وزارت بهداشت، سازمان غذا و دارو مکلف به تامین داروی(آنفلوانزا) مورد نیاز بیماران از منابع معتبر است تا معاونت بهداشت این دارو را در مراکز بهداشتی در اختیار بیماران قرار دهند.

وی ادامه داد: امسال واکسن آنفلوانزا در زمان مناسبی با تعداد خوب در اختیار معاونت بهداشتی قرار گرفت و در بخش خصوصی نیز توزیع شد و متقاضیان موفق به دریافت واکسن شدند. اما در هفته های اخیر شاهد ایجاد موجی از بیماری آنفلوانزا در کشور هستیم. خیلی از پزشکان برای درمان مشتاق تجویز داروی اسلتامیویر هستند که تقاضا برای تهیه این دارو را بطور شایان توجهی افزایش داده است.

مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو اشاره کرد: داروی اسلتامیویر قرار بود بوسیله معاونت بهداشتی در اختیار مراکز بهداشتی قرار گیرد، اما در این شرایط که تقاضا رو به افزایش است از وزیر محترم بهداشت درخواست کردیم این دارو علاوه بر معاونت بهداشتی در صورت تجویز سه گروه متخصص اطفال، کودکان و داخلی در داروخانه های منتخب دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور ارائه شود و بیماران بتوانند این دارو را از داروخانه های منتخب هم تهیه کنند، که مورد موافقت مقام عالی وزارت واقع شد.

بنابر اعلام روابط عمومی سازمان غذا و دارو، وی با اشاره به اینکه یک میلیون عدد قرص اسلتامیویر از منبعی باکیفیت تهیه شده است، عنوان کرد: در ضمن دو روز آینده ۵۰۰ هزار عدد از این دارو در اختیار دانشگاه های علوم پزشکی قرار می گیرد، تا آخر هفته بعد نیز ۵۰۰ هزار عدد دیگر از این دارو بین دانشگاه ها توزیع می شود تا بیماران بتوانند به راحتی داروی موردنیاز خودرا از داروخانه های منتخب تهیه کنند.

منبع: