وزیر بهداشت خبر داد؛ افتتاح بیمارستان امیرالمؤمنین(ع) قم ۲ ماه دیگر

به گزارش طب اصیل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از اختصاص ۱۳ میلیارد تومان اعتبار به بیمارستان امیرالمؤمنین(ع) قم اطلاع داد و اظهار داشت: این مرکز تا دو ماه دیگر به بهره برداری می رسد.
به گزارش طب اصیل به نقل از مهر، سعید نمکی پس از ظهر چهارشنبه در مسافرت خود به استان قم کلینیک ویژه بیمارستان شهید بهشتی را که با اعتبار ۱۵ میلیارد تومان ساخته شده است را افتتاح نمود. وی سپس در حاشیه بازدید خود از بیمارستان نیمه کاره امیرالمؤمنین(ع) در گفتگو با خبرنگاران تصریح کرد: این بیمارستان که خیریه است مشکلاتی در زمینه بهره برداری داشته که طی جلساتی با استاندار و نماینده مردم قم در مجلس قرار شد کمیته و کارگروهی برای رفع مشکلات آن تشکیل گردد. وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: مشکلات انشعابات بیمارستان امیرالمؤمنین(ع) برطرف شده و مشکل تأمین مالی ضمن تعهدات خیر برطرف خواهد شد همینطور برای تأمین منابع مالی تأسیسات این بیمارستان ۱۰ میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافت که ۳۰ میلیارد تومان دیگر هم خیرین تأمین کردند و مقرر است تا دو ماه دیگر به بهره برداری کامل برسد.
افتتاح کلینیک شهید بهشتی با اعتبار ۱۵ میلیارد تومانوی درباره کلینیک ویژه شهید بهشتی قم هم اظهار داشت: این کلینیک بعنوان کلینیک معین برای بیمارستان شهید بهشتی است و پیوست مهمی برای این بیمارستان دارد و بیماران از سطح یک به این کلینیک ارجاع می شوند و برای آن اعتبار ۱۵ میلیارد تومان اختصاص یافته است. نمکی اضافه کرد: ۶۰۰ کلینیک دیگر مقرر است در سطح کشور مشابه این کلینیک در آینده افتتاح و مورد بهره برداری قرار گیرد که مساحت آن ۵ هزار و ۲۴۰ متر مربع در ۴ طبقه در اختیار مردم قم قرار می گیرد. او در آخر با اشاره به وضعیت گسترش آنفلوانزا در کشور، اظهار داشت: ویروس آنفلوانزا قاتل سرکشی بود که مشکلاتی را در کشور ایجاد کرد ولی خوشبختانه با برنامه ریزی مهار و الان مبتلا شدن به آن سیر نزولی پیدا کرده است. به قول وزیر بهداشت تا هفته آینده این ویروس در کل مهار خواهد شد ولی این به این مفهوم نیست که دیگر مسائل بهداشتی و خود مراقبتی را کنار بگذاریم باید به صورت مداوم نسبت به شستشوی دست ها و رعایت مسائل بهداشتی مراقبت بیشتری داشته باشیم. گفتنی است، در کلینیک ویژه شهید بهشتی قم روزانه بین ۳۰ تا ۴۰ پزشک متخصص و فوق تخصص برای بیماران خدمات درمانی عرضه می کنند.