معاون وزیر بهداشت مطرح کرد ارائه خدمات غربالگری و مراقبتی ماماها به بیماران کرونا

طب اصیل: معاون درمان و معاون پرستاری وزارت بهداشت در پیام های جداگانه ای روز جهانی ماما را تبریک گفتند.
به گزارش طب اصیل به نقل از ایسنا، در متن پیام دکتر قاسم جان بابایی – معاون درمان وزیر بهداشت آمده است: «نامگذاری پانزدهم اردیبهشت مصادف با پنجم ماه می بعنوان روز جهانی “ماما” از طرف سازمان جهانی بهداشت و کنفدراسیون بین المللی مامایی (ICM) و نامگذاری سال ۲۰۲۰ بعنوان سال به رسمیت شناخته شدن نقش ماما فرصتی مناسب برای یادآوری و اهمیت جایگاه این قشر در نظام سلامت ملی و قدردانی از تلاش خالصانه و زحمات بی شائبه آنها است.
ماما بعنوان یکی از ارکان اصلی سیستم حمایتی، مراقبتی و درمانی وزارت بهداشت است. حفظ، تامین و ارتقای سلامت مادران و نوزادان این مرز و بوم بدون تردید مرهون کوشش های بی شائبه و نشات گرفته از حس مادرانه جامعه مامایی است که خالصانه در امتداد ارتقای بهداشت باروری و سلامت مادر و نوزاد می کوشند. جامعه مامایی در کنار سایر کادر درمانی به دنبال مواجه غیرمنتظره جهان با بیماری کووید۱۹، با خلق حماسه به صورت داوطلبانه و کاملا خودجوش از مشارکت در غربالگری تا مراقبت و ارائه خدمات به بیماران کرونایی از آرامش و سلامتی خود گذشتند تا هرچه سریع تر این اپیدمی خطرناک مهار گردد. بی گمان تعهد و مسئولیت پذیری همکاران عزیز ماما باتوجه به وظیفه خطیری که در تامین سلامت مادر و نوزاد بر عهده دارند، الگویی برای تمامی کسانی است که به خدمت صادقانه به مردم می اندیشند و آنرا لازمه تحصیل رضایت خدا می دانند.
اینجانب ضمن تبریک روز جهانی ماما؛ موفقیت، سلامتی و بهروزی این قشر خدوم در حوزه های بهداشت، درمان و آموزش را از درگاه ایزد متعال مسئلت دارم.»
بنابر اعلام وبدا، در متن پیام دکتر مریم حضرتی – معاون پرستاری وزیر بهداشت نیز آمده است:

«ماماهای عزیز بعنوان یکی از اعضای نظام سلامت کشور، بواسطه مهارت، دانش، ایثار و اخلاص خود همیشه نویدبخش حیات، نشاط و سلامت برای خانواده های ما بوده است. بی گمان سلامت جامعه مستلزم نقش آفرینی صحیح و هم افزایی تمامی ارکان حوزه سلامت است.
اینجانب ضمن تبریک روز جهانی ماما، خدمات بهادار جامعه مامایی را ستوده و از خداوند بزرگ برای آنان موفقیت، سلامتی و شادکامی طلب می کنم.»

منبع: